سی آر ام

CRM مخفف مدیریت ارتباط با مشتری است. همانطور که از نام آن پیداست ، نرم افزار CRM سیستمی برای مدیریت روابط با مشتریان است.

برای اکثر مشاغل ، ارزشمندترین و مهمترین دارایی مشتریان آنها است. در روزهای ابتدایی در بسیاری از شرکت ها ، جزئیات مربوط به آن دسته از مشتریان – چه کسی هستند ، چگونه با سازمان شما ارتباط برقرار کرده اند – در جاهای مختلف منتشر شده است. مغز مدیرعامل ، صندوق ورودی یک نماینده فروش ، فاکتور حسابدار است.

با رشد کسب و کار ، داشتن یک مکان مرکزی که در آن همه این اطلاعات دسته بندی شود ، به سرعت ضروری می شود.

بدون پاسخ سریع به سوالات مهم ، تیم شما کند خواهد شد. مشتریان ما کی هستند؟ چگونه با آنها ارتباط برقرار کنیم؟ چگونه آنها با محتوای ما ارتباط برقرار می کنند؟ خط ارتباطی مشاغل با ما به چه صورت است؟

هنگامی که شما با مشتریتان در یک مکان نیستید این باعث ناراحتی مشتریان شما می‌شود. از دیدگاه آنها ، آنها با یک شرکت رابطه دارند ، نه مجموعه ای از افراد و بخش های مختلف. هر کس در تیم شما به نیازها ، خواسته ها و وضعیت فعلی هر مشتری نیاز دارد تا بتواند مکالمه را از جایی که دریافت میکند ذخیره کند.

اینها مشکلاتی است که سیستم های CRM برای حل آن طراحی شده اند. با داشتن یک مکان اصلی برای سازماندهی کلیه اطلاعات مربوط به هدایا و مشتریان ، آسان تر است تا همه افراد حاضر در تیم شما بتوانند نسبت به وضعیت شغل و وضعیت هرگونه ارتباط با مشتری اطلاعاتی کسب کنند.

 

چه کسی باید از CRM استفاده کند

چه کسی از CRM استفاده می کند؟ پاسخ کوتاه این است که هر شرکتی که می خواهد با مشتریان خود ارتباط برقرار کند می تواند از استفاده از سیستم CRM بهره ببرد. برای مشخص شدن کمی بیشتر ، دو گروه از شرکت ها وجود دارند که اغلب بیشترین سود را می بینند:

شرکت های B2B ، که به طور معمول نیاز به رهبری مشتریان و مشتریانی که در چرخه های فروش طولانی و از طریق مسیرهای ارتقاء دارند (به عنوان مثال ، یک شرکت نرم افزاری ، یک شرکت استخدام)

شرکت های فروش B2C  در نظر گرفته شده (به عنوان مثال ، یک جواهر فروشی ، یک سرویس محوطه سازی یا یک مسکن)

گفته می شود ، بسیاری از شرکت ها در خارج وجود دارند که در دو پروفایل فوق جای نمیگیرند ، اما هنوز هم استفاده از یک سیستم CRM را ضروری میدانند. روش دیگر برای در نظر گرفتن اینکه آیا یک سیستم CRM می تواند به تجارت شما کمک کند ، این است که در مورد چالش هایی که سیستم های CRM برای حل آنها در نظر دارند فکر کنید:

آیا شما نیاز به حفظ یک لیست مرکزی از اطلاعات در مورد هدایت و مشتریان خود دارید؟ آیا این اطلاعات در چندین مکان مختلف وجود  دارند؟

آیا مشتریان شما به طور مرتب با افراد مختلفی در تیم شما ارتباط برقرار می کنند؟ چگونه هر کسی  می داند که مکالمه با هر یک از مشتریان در کجا پیگیری کند؟

آیا برای درک بهتر بهره وری تیم فروش خود راهی نیاز دارید؟ آیا تیم فروش شما فرآیندی ساختاری را که دنبال می کنند دارند؟

اگر به یک یا چند سوال فوق پاسخ مثبت داده باشید ،این شانس وجود دارد که تجارت شما بتواند از یک سیستم CRM بهره ببرد.

 

زمان مناسب برای اتخاذ CRM چه زمانی است؟

اگر تصمیم گرفتید که یک سیستم CRM احتمالاً در آینده در شرکت شما وجود داشته باشد ، سوال منطقی بعدی این است که زمان آن کی هستش؟ بسیاری از افراد در هنگام اتخاذ CRM شرکت های کوچک شروع به کار می کنند ، و منجر به ذخیره سازی لیست های خود در یک ابزار ایمیل و لیست مشتریان خود در وب سایت می شوند. این برای مدتی خوب است ، اما در یک نقطه خاص ، همه چیز شروع به شکسته شدن می کند.

مدیریت داده های شما در یک ساختار “مسطح” مانند وب سایت همانطور که بزرگ می شود دشوار می شود (به عنوان مثال ، تجسم روابط بین مخاطبین ، شرکت ها ، فرصت های فروش و غیره)

پرش بین مکانهای مختلف برای گرفتن داده های شما دشوار می شود و تیم شما را کند می کند (برای مثال ، برای یافتن آدرس های مخاطبین باید ایمیل را چک کنید، ابزار حسابداری خود را برای  یافتن درآمدی که با آنها در ارتباط هستید باید چک کرد)

ترک کارمند منجر به از دست رفتن داده ها می شود (به عنوان مثال ، نمایندگی فروش ، کلیه معامله هایی را که در آن کار می کرد ، رها می کند و به شما امکان نمی دهد تا مواردی را که در آنجا ترک کرده است دسترسی داشته باشید)

به طور خلاصه ، پاسخ برای اکثر شرکت ها بسیار ساده است. در حالی که ممکن است بتوانید مدتی را بدون سیستم CRM کار کنید ، زودتر پذیرفتن این روش بهتر از انتظار است تا زمانی که احساس کنید به مشکل برخورده‌اید و حال در فکر راه حل باشید.

اما CRM چقدر هزینه دارد؟ دامنه CRM در قیمت؛ یک جواب همه اندازه وجود ندارد. چند نکته مهم که باید در خاطر داشته باشید:

بسیاری از CRM برای هر کاربر دارای هزینه هستند. به عبارت دیگر ، یک کاربر 50 دلار ، دو کاربر 100 دلار و غیره هزینه خواهد داشت.

برخی از CRM ها  برای داده های اضافی شارژ می شوند. این می تواند به چند شکل مختلف به وجود آید. برخی از CRM ها به طور ضربدری هر شارژ را پرداخت می کنند: شما برای هر مجموعه اضافی 1000 (یا 10،000 و غیره) نفر در بانک اطلاعاتی خود هزینه باید بپردازید. برخی دیگر برای ذخیره سازی داده ها از نظر اندازه شارژ می کنند. به عنوان مثال ، شما می توانید حداکثر 5 گیگابایت داده را به صورت رایگان ذخیره کنید ، سپس برای هر گیگ اضافه پول پرداخت کنید.

پرداخت 50 دلار / برای هر کاربر / در ماه برای اطلاعات تماس، شرکت،و مدیریت معاملات. مبلغ 50 دلار اضافی برای محصول “Enterprise” که شامل امتیاز دهی و گزارش دهی است ، باید بپردازید.

در حالی که عوامل قیمت گذاری CRM می توانند پیچیده باشند ، خبر خوب این است که موانع استفاده از CRM نسبت به گذشته کمتر است. بخش بزرگی از دلیل اینکه ما 100٪ HubSpot CRM را آزاد کردیم این بود که مردم مجبور نباشند توافق بلند مدت را با هزینه های زیاد متقبل شوند ، فقط برای اینکه بدانند آیا به CRM احتیاج دارید؟ . تمام تیم خود را با استفاده از آنچه قبلاً استفاده کرده اید نگه دارید و چند تا از آنها را وارد سیستم CRM  بکنید.

چگونه CRM خود را با رشد متناسب میکند.

تکامل CRM

چه نیروهای محرکی آینده CRM را تعریف می کنند؟ خوب ، بستگی به این دارد که از چه کسی می پرسید. اکثر کارشناسان قبول دارند که مشاغل به طور طبیعی به سمت سیستم های CRM یا گزینه های دیگر برای CRM سوق پیدا می کنند و در واقع نتایج کسب و کار را هدایت می کنند.

در HubSpot ، آینده CRM چیزی است که ما درباره آن زیاد فکر می کنیم. با گذشت سالها ، ما از مشتریان خود دیده و شنیده ایم که بسیاری از آنها با سیستم CRM خود با مشکلات مشابه روبرو هستند:

اکثر سیستم های CRM پیچیده هستند و استفاده صحیح از آنها نیاز به کار دستی زیادی در تیم فروش دارد (که معمولاً در عوض ارزش برابر را نمی بینند).

اکثر سیستم های CRM دیتابیس های خالی هستند که هیچ گونه بینشی درباره آنچه مشتریان در وب سایت شما ، رسانه های اجتماعی و مکانهای مختلف و مکانها و روشهای امروزی تعامل مشتریان با شرکت شما ندارند ، ندارند.

با توجه به این واقعیت ها ، در سال 2014 HubSpot HubSpot CRM را راه اندازی کرد. ما برای ایجاد یکپارچگی با محصول بازاریابی HubSpot طراحی کردیم ، ما یک قدم جلوتر رفتیم تا آن را 100٪ رایگان کنیم تا هرکسی سعی کند از آن استفاده کند. هیچ محدودیتی برای کاربر در ، محدودیت ذخیره سازی ، محدودیت زمانی وجود ندارد.

چگونه CRM خود را با رشد متناسب میکند.

در گزارش سال 2014 از گارتنر ، معاون تحقیق رئیس جمهور جوآن کوریا نوشت: “CRM در سالهای آینده در قلب ابتکارات دیجیتالی قرار خواهد گرفت. این یکی از حوزه های فناوری است که باید در آن سرمایه گذاری کرد ، زیرا تجارت دیجیتال برای شرکت ها بسیار مهم است تا بتوانند رقابت کنند. “چرا؟ یک کلمه: رشد. به طور ساده ، شرکت ها سریعتر از همیشه رشد می کنند. همانطور که هم در بازاریابی و هم در فروش رشد میکندد. فرصت های جدیدی برای دستیابی و تعامل با مشتریان بالقوه ، از کانال های اجتماعی جدید تا ظهور بازاریابی ویدیویی بوجود آمده است. اگرچه این رشد باعث می شود تا شرکت های مختلفی از همه ابعاد بزرگتر شوند، این نقاط لمسی اضافه شده باعث مختل شدن یک سری از عملیاتها میشود. تعامل با چشم اندازهای فردی: وقتی سازمانها وارد مراحل رشد سریع می شوند ، شکستن شکافهای ارزشمند بسیار آسان است.نه به این دلیل که بازاریابی کار خود را انجام نمی دهد ، یا به این دلیل که فروش انجام نمی شود ، بلکه به این دلیل است که هر دو تیم بیش از حد درگیر اطلاعات بوجود آمده میشوند.

بدون داشتن سیستم CRM ، همانطور که رشد می کنید ، کارکنان بازاریابی و فروش شما بیشتر و بیشتر وقت خود را صرف جستجوی ایمیل از طریق ایمیل و تلاش برای ارتباط با همکاران می کنند تا از جدیدترین و دقیق ترین اطلاعات در مورد وضعیت آگهی ها مطلع شوند. این ممکن است به قرارهای ملاقات از دست رفته دوبرابری منجر شود ، یا عدم انجام وظایف محوله.

از این گذشته ، هر نماینده فروش در تیم شما ممکن است به یک فرایند فروش متفاوت متکی باشد. لذا این ترس وجود دارد که اطلاعات دوباره و چند براه تولید شود.

سیستم های CRM مانند HubSpot CRM بسیاری از چالش های ارائه شده توسط رشد را حل می کنند. CRM ها به طور موثری اطلاعات تماس ، شرکت و فرصت فروش را سازماندهی می کنند ، و همچنین هرگونه تعامل که از طریق بسیاری از کانال های ارتباط با مشتری ، از جمله وب سایت ، ایمیل ، تماس های تلفنی ، رسانه های اجتماعی و کانال های دیگر انجام می شود. این مهم است که برای همیشه تیم های بازاریابی و فروش به عنوان یک واحد منسجم عمل کنند و سیستم های CRM راه حل مناسبی برای کمک به سازمان های مقیاس گذاری برای دستیابی به این هدف است.

شاید مهمتر از همه ، راه حل های مدرن CRM از گردش کاری پیچیده تیم های فروش با سرعت بالا پشتیبانی کند. سیستم های CRM تیم شما را در انجام وظایف کمک میکند ، استفاده موثرتر از زمان را تسهیل می کنند و بسیاری از کارهای مزاحم را که بدون اضافه کردن ارزش انجام می شود ، از بین می برند (مانند جستجو از طریق بایگانی ایمیل برای جدیدترین ارتباط یا پیگیری آنها ، پیگیری نماینده بازاریابی که آخرین بار با به دنبال اطلاعات مورد نیاز برای بستن معامله در ارتباط بوده است).

انتشار دهید

آخرین مطالب

اهمیت MUM مام برای گوگل

اهمیت MUM برای گوگل اهممیت MUM برای گوگل | اهمیت مدل یکپارچه چندوجهی (مام) برای گوگل در اینجا اخبار و به‌روزرسانی‌های روزانه صنعت سئو در

گوگل پنالتی

مجازات گوگل( گوگل پنالتی) چیست؟

اگر بازدید وب سایت شما ناگهان کاهش یابد و شاهد کاهش رتبه بندی مربوطه باشید ، احتمال اینکه مجازات گوگل (گوگل پنالتی)را دریافت کرده‌اید بسیار

فریم‌ورک

فریم ‌ورک (framework) چیست؟

به طور کلی ، فریم ورک (Framework) یک ساختار واقعی یا مفهومی است که در نظر گرفته شده است تا به عنوان پشتیبان یا راهنمای

رپورتاژ خبری

رپورتاژ خبری چیست؟

ممکن است متوجه شده باشید که مارک های جدید در ایران در حال ظهور و افزایش هستند و شناخت بیشتر از هر برند جدید مساوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.