طراحی و ساخت گیم تحت وب

آیا می خواهید شروع به طراحی و ساخت گیم تحت وب عالی با HTML5 و جاوا اسکریپت کنید؟ از فلش یا سایر پلتفرم های بازی حرکت می کنید؟ قبلاً بازی‌های HTML5 ساخته‌اید و می‌خواهید در آن بهتر و سریع ‌تر شوید؟ در حالت کلی، هر دستور العمل بازی، از الگوهای آزمایش شده و اثبات شده استفاده می کند که چالش های توسعه منحصر به فرد آن سبک را مورد توجه قرار می دهد و نشان می دهد که چگونه از ابزارها و موتورهای موجود برای ساخت پروژه های کامل بازی در چند ساعت استفاده کنید.

طراحی و ساخت گیم تحت وب که توسط طراحان وب اجرا می شود، یک مهارت تخصصی است. برای طراحی و ساخت یک بازی به 3 مرحله اصلی نیاز است که شامل طراحی بازی، تولید محتواهای دیداری و شنیداری و برنامه نویسی بازی می شود. به عنوان یک طراح وب، ساده ترین راه برای کسب تجربه، طراحی خود بازی است. در اینجا لازم است که نکات مهمی را در نظر داشته باشید. ضمن آنکه کارشناسان فوروب ، شما را در این خصوص راهنمایی کرده و ساخت و طراحی بازی تحت وب را مطابق با ایده های شما ارائه خواهند داد.

بازی های معمولی زیادی انجام دهید:

برای طراحی و ساخت گیم تحت وب ، می توانید به اپ استور بروید، به جدول برتر بازی های رایگان رفته و هر بازی را در لیست 20 بازی برتر، دانلود کرده و بازی کنید. این کار را حداقل هر 2 هفته یکبار انجام دهید. در حالی که در حال بازی هستید، از نحوه طراحی هر بازی آگاه باشید.

اینکه هر بازی، از کدام تکنیک ها و مکانیک های انیمیشن استفاده می کند؟ آیا شخصیت ها برای شما برجسته بودند؟ خط داستانی دارد و بازی چه حسی در شما ایجاد کرد؟ بعد از 20 تا 30 بازی، شروع به شناسایی الگوها خواهید کرد. در اینجاست که متوجه خواهید شد برخی از بازی ها، در هسته، واقعاً در مورد یک چیز صحبت می کنند. به عنوان مثال، کلش آف کلنز، بوم بیچ و هی دی درباره ساختن، دفاع و حمله هستند.

متوجه خواهید شد که طراحی و ساخت گیم تحت وب در بازی های ساده مانند Flappy Bird یا Swing Copters بر روی چالش های واقعا سخت تمرکز دارند که می توانند بی نهایت بار تکرار شوند. همچنین، برخی از بازی ها بر داستان گویی جذاب با شخصیت هایی که به دقت طراحی شده اند، تمرکز می کنند. شما همچنین چند بازی مستقل عجیب و غریب را خواهید یافت که کاملاً تصادفی هستند اما واقعاً سرگرم کننده ساخته شده اند.

 تعداد طرح های زیادی بسازید:

در اینجا لازم است که طرح هایی از مواردی که دوست دارید از بازی هایی که انجام داده اید، بسازید. کاراکترها، نقشه ها، منوها و رابط های کاربری را ترسیم کنید. آیا شخصیت خاصی وجود داشت که شما آن را دوست داشته باشید؟ آیا زاویه خاصی از بازی وجود دارد که شما را هیجان زده کند؟

نمودارهای جریان بسازید:

نمودارهای جریان در طراحی و ساخت گیم تحت وب ، روند گام به گام بازی را شرح می دهند. آنها نقطه ای را که کاربر بازی را شروع می کند، تا اتفاقات مهم، مانند پیروزی یا باخت، توصیف می کنند. با نمودارهای ساده شروع کنید. همانطور که اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورید، جریان ساده خود را تکرار کنید تا جریان های پیچیده تری ایجاد نمایید.

یک سند طراحی بازی بنویسید:

با استفاده از آنچه از مراحل پیش مطرح شد، یک سند طراحی بازی ساده شده (GDD) طراحی و بنویسید. GDD اساساً  می گوید که بازی در مورد چیست.

طرز فکر بین پلتفرمی خود را آموزش دهید:

هنگام طراحی و ساخت گیم تحت وب ، در نظر داشته باشید که در بازی ‌های HTML5، بخش زیادی از آن به اجرای کارآمد بازی در اندازه‌ های مختلف صفحه نمایش خلاصه می‌شود. بنابراین باید توجه کنید که به عنوان یک طراح، چگونه یک بازی را طراحی می کنید که متناسب با اندازه های مختلف صفحه نمایش باشد؟

جهت بازی را اصلاح کنید. بازی خود را طوری طراحی کنید که فقط در حالت عمودی یا افقی کار کند. رایج ترین وضوح بازی را که برای اکثر دستگاه ها کار می کند، پیدا کرده و نسبت تصویر را حفظ کنید. سپس، بسته به وضوح دستگاه، مقیاس را افزایش یا کاهش دهید.

در طراحی و ساخت گیم تحت وب ، نسبت‌های تصویر 3:4 (عمودی) یا 4:3 (منظره) محبوب ‌ترین و کارآمد ترین موارد هستند. می توان در ابتدا، بازی های سبک وزن و معمولی را طراحی کرد و سپس  به سراغ بازی های بزرگ و سه بعدی MMO رفت.  

 شروع به اجرای طرح کنید:

اولین ایده بازی ممکن است که چندان قوی نباشد. نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که برای اجرا، طراحی و ساخت گیم تحت وب نیاز به منابع مالی مناسبی خواهید داشت. هنگامی که بودجه ای در اختیار دارید، برنامه نویسانی که در توسعه بازی تخصص دارند، بهترین گزینه برای این کار خواهند بود.

 طرح های خود را به آنها نشان دهید، بودجه را به اشتراک بگذارید و چشم انداز را به آنها بگویید. توسعه دهندگان بازی فوروب بسیار حرفه ای هستند. آنچه شما نیاز دارید برنامه نویسی است که به بازی های HTML5 مسلط باشد. آنها به خوبی طرح بازی شما را کدنویسی می کند که برای انواع فاکتورهای بازی به خوبی مقیاس شود. 

طراحی و ساخت گیم تحت وب و توسعه خود بازی ممکن است مدتی طول بکشد، اما دریافت یک طراحی گیم عالی می تواند ارزشش را داشته باشد. نکته مهم در اینجا، بخش پایانی پروژه است. به عنوان طراح، یک بازی بی نقص نیاز است. اجرای بخش هنر بازی با طراحی زیبا و قوانین ایده آل، بهترین نتیجه ای است که از ساخت گیم تحت وب، بدست خواهد آمد.

لازم است که در نهایت، پاسخ کاربران به بازی خود را بررسی کنید. از ابزارهای رایگان مانند Google Analytics برای ردیابی بازدیدها، بازی‌ها و رویدادهای بازی خود استفاده کنید. اگر بازی‌هایی را برای جلب توجه رسانه‌های اجتماعی طراحی می‌کنید، لایک‌های فیسبوک، توییت‌ها و لایک‌های اینستاگرام را تجزیه و تحلیل کنید. نحوه واکنش کاربران به بازی را مطالعه نمایید.

مشاوره رایگان دریافت کنید

مسیر بازاریابی بهتر را آغاز کنید. برای ملاقات با یکی از کارشناسان محلی سئو و طراحی ، با شرکت فوروب تماس بگیرید.

فوروب / phorweb

امتیاز 5 از 30 مشتری

شرکت طراحی سایت و سئو