طراحی و ساخت هویت سازمانی

امروزه هویت شرکتی قوی برای سازمان ها ضروری است تا پیوند شرکتی قوی در داخل و خارج سازمان داشته باشند، در اینجا خواهیم گفت که هویت سازمانی چیست، نحوه طراحی و ساخت هویت سازمانی چه خواهد بود، چه چیزی یک هویت سازمانی را قوی می کند و چگونه می توانید از یک هویت سازمانی قوی در شرکت خود اطمینان حاصل کنید.

اصطلاح هویت شرکتی دقیقاً به چه معناست؟

اساساً هویت سازمانی از 3 جزء مختلف تشکیل شده است:

طراحی شرکتی:

طراحی و ساخت هویت سازمانی ، اغلب با یکدیگر برابری می شود، اما این تنها بخشی از هویت شرکتی است. طراحی شرکتی به جزء بصری، ماهیت شرکت اشاره دارد. جنبه های طراحی رسمی، باید یک وحدت بصری ایجاد کند. این بیشتر از همه به لوگوی یک کسب و کار اشاره دارد. اما همچنین جنبه هایی مانند تایپوگرافی، رنگ ها، رسانه های اجتماعی، طراحی وب سایت و ارائه ها را نیز شامل می شود.

ارتباطات سازمانی:

ارتباطات سازمانی ارتباطات در یک شرکت را توصیف می کند که در برنامه طراحی و ساخت هویت سازمانی منظور می شود. هدف آن ایجاد تصویری یکسان از یک شرکت با استفاده از انتخاب یکنواخت کلمات و سطح زبانی خاص است. این امر شامل ظاهر عمومی شرکت نیز می شود. بنابراین ارتباطات سازمانی، به ارتباطات داخلی و خارجی یک شرکت اشاره دارد.

فلسفه شرکت:

این به فلسفه شرکت اشاره دارد که نشان دهنده ارزش هایی است که شرکت در نظر دارد. اهداف و ویژگی ها را می توان در اینجا یافت که در طراحی و ساخت هویت سازمانی موثر است.

تعریف هویت شرکتی

به طور کلی، هویت شرکتی توصیف می کند که شما به عنوان یک شرکت چه کسی هستید. این، کلیت ویژگی هایی که شرکت شما را تشکیل می دهند، مطرح می نماید. منظور اصلی از این کار، تصویری از خود یک شرکت است. این چیزی فراتر از طراحی و ساخت هویت سازمانی است، زیرا به معنای فرهنگ، ارزش ها و ارتباطات شرکتی نیز هست.

مفهوم هویت برند باید متمایز شود. زیرا در شرکت هایی با چندین برند، هر یک، هویت برند خود را دارد. در شرکتی که تنها یک برند وجود دارد، می توان بین هویت شرکتی و هویت برند تمایز قائل شد. هویت برند، نام تجاری را توصیف می کند و هویت شرکتی فراگیر و کلی را در نظر ندارد.

چگونگی دست یابی شرکت ها به یک هویت سازمانی قوی

5 معیار وجود دارد که به شما کمک می کند تا به یک طراحی و ساخت هویت سازمانی قوی دست یابید:

آگاهی کارمندان از هویت شرکت:

کارکنان یک شرکت برای یک هویت سازمانی قوی تعیین کننده هستند. آنها بیشترین تأثیر را بر روی تصویر یک شرکت از خود دارند. اطمینان حاصل کنید که هر کارمند از هویت شرکت آگاه است. مهم است که کارمندان بدانند شرکت چه چیزی را نشان می دهد. اطمینان حاصل کنید که کارکنان ارزش ها و فلسفه شرکت شما را پرورش می دهند و رعایت می کنند.

همه بخش های طراحی و ساخت هویت سازمانی (طراحی شرکت، ارتباطات شرکتی، فلسفه شرکت) باید شناخته شده و مورد احترام باشد. این مهم است که یک فرد مسئول، برای هویت شرکت وجود داشته باشد. فردی را تعیین کنید که تمام جزئیات فلسفه شرکت شما را بداند و اطمینان حاصل کند که به کارمندان شما می رسد. در این زمینه، برگزاری کارگاه ها و رویدادها اقدام مناسبی است.

انعطاف و پویایی:

علاوه بر این، طراحی و ساخت هویت سازمانی یک شرکت امروزه دیگر نمی تواند غیرقابل تعرض و ایستا تلقی شود. برای یک هویت سازمانی قوی لازم است که به صورت معاصر باشد. برای دستیابی به این هدف، رویدادهای جاری باید در نظر گرفته شود. هویت شرکتی قوی و مثبت، تنها در صورتی می‌تواند تضمین شود که یک شرکت در داخل نیز به شیوه ‌ای مدرن و امروزی عمل کند. این پویایی باید در هر سه حوزه تأثیر بگذارد. طراحی شرکت باید دائماً بهینه شود، ارتباطات شرکتی عمیق تر شده و فلسفه شرکت اصلاح شود.

توجه به رقابت ها:

همانطور که از بسیاری جهات صادق است، طراحی و ساخت هویت سازمانی نیز فرصت تمرکز بر رقابت را فراهم می کند. البته، این اساساً در مورد پیشنهادهای فروش منحصر به فرد و عدم کپی برداری از رقابت است. اما مهم خواهد بود که سایر شرکت ها کاملاً دور از چشم نباشند.

یک راه مناسب این است که تجزیه و تحلیل شود که چه چیزی باعث موفقیت شرکت های دیگر در صنعت از نظر هویت شرکتی می شود. اگر بتوان ویژگی های مثبتی را شناسایی کرد، باید به تطبیق یا گسترش هویت شرکتی خود فکر نمود.

آینده با چشم انداز:

طراحی و ساخت هویت سازمانی نه تنها باید پویا و انعطاف پذیر باشد، بلکه باید آینده محور نیز طراحی شود. پس همین حالا به آینده نگاه کنید و یکی دو راهکار را باز نگه دارید. بررسی کنید که انتظار دارید شرکت در آینده کجا باشد و فرآیندهای داخلی چگونه تغییر خواهند کرد.

کنترل رسانه های اجتماعی:

برخی از فرآیندها و ابزارها اغلب با توجه به طراحی و ساخت هویت سازمانی نادیده گرفته می شوند. اغلب این به جزء طراحی شرکت مربوط می شود. رسانه های اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای مدت طولانی فیس بوک و شرکت فقط به طور معمولی نگهداری می شد. در اینجا باید یک مدیر رسانه اجتماعی وجود داشته باشد که از اصول رفتار و طراحی مطلع باشد تا یک هویت سازمانی یکسان ایجاد شود.

یکپارچه سازی دفتر:

آفیس ابزار دیگری است که بارها مورد غفلت قرار گرفته است. در اینجا نیز بهتر است اصول طراحی و ساخت هویت سازمانی را ادامه دهید تا ارائه های شرکتی به صورت یکسان طراحی شوند. ارائه های متناقض به سرعت غیرحرفه ای به نظر می رسند.

یکی از عملکردهای افزونه بررسی طراحی یکپارچه شرکتی است. به عنوان مثال، این می تواند هر اسلاید را با توجه به طراحی شرکت بررسی کند. حتی ارائه های منسوخ شده را می توان به راحتی به طراحی جدید خود منتقل کرد. باید در نظر داشت که در طراحی و ساخت هویت سازمانی ، لازم است تا بیش از یک لوگوی چند وجهی اندیشید.

مدیریت برند در سازمان

هویت سازمانی زیرشاخه ای از مدیریت برند است. شما باید هویت سازمانی خود را تجدید نظر کنید و فقط روی طراحی شرکتی، تمرکز ننمایید. شجاعت شکستن الگوهای قدیمی و ایجاد هویت شرکتی پویا و مدرن را داشته باشید. علاوه بر این، شما باید افراد مسئول را برای اطمینان از اجرای یکنواخت و داخلی سازی هویت شرکت منصوب کنید.

امروزه موضوعات اجتماعی نیز مسئول طراحی و ساخت هویت سازمانی هستند. طراحی شرکت باید دائما بهینه شود، ارتباطات شرکتی عمیق تر شده و فلسفه شرکت اصلاح شود. تئوری و تحقیق در مورد هویت سازمانی، یک حوزه رو به رشد در مطالعه سازمان است.

کارهای مفهومی و تجربی زیادی در سه دهه اخیر به‌ ویژه در مورد پدیده تغییر هویت سازمانی انجام شده است. اخیراً، کار به مطالعه فرآیندها و محتوای مرتبط با شکل‌گیری طراحی و ساخت هویت سازمانی اختصاص یافته است. با توجه به حجم کار علمی انجام شده تا به امروز، زمان مناسبی است تا در مورد دیدگاه ها، مناقشات و نتایج این مقوله، تامل شود.

تغییر هویت سازمانی

ادبیات هویت سازمانی، به بررسی این مفهوم می پردازد که سازمان ها دارای هویت هایی مشابه اما متفاوت از هویت های فردی هستند. هویت سازمانی، به عنوان پاسخ جمعی سازمان به این سوال اساسی تلقی می شود که ما به عنوان یک سازمان کیستیم؟ این ادبیات دیدگاه‌های متعددی را برای درک شخصیت طراحی و ساخت هویت سازمانی ، چگونگی شکل‌گیری، چگونگی تغییر و چگونگی تأثیر آن بر نتایج و جنبه‌های مختلف زندگی و عملکرد سازمانی اتخاذ می‌کند.

اهمیت داشتن فرهنگ سازمانی قوی

کلید یک سازمان موفق، داشتن فرهنگی مبتنی بر مجموعه ای قوی و مشترک از باورها است که توسط استراتژی و ساختار، پشتیبانی می شود. وقتی یک سازمان فرهنگ قوی دارد، سه چیز در طراحی و ساخت هویت سازمانی اتفاق می‌افتد. کارکنان می‌دانند که مدیریت ارشد چگونه می‌خواهد به هر موقعیتی واکنش نشان دهند. کارکنان معتقدند که پاسخ مورد انتظار، پاسخ مناسب است و می‌دانند که برای نشان دادن ارزش‌ های سازمان پاداش دریافت خواهند کرد.

کارفرمایان نقش حیاتی در تداوم یک فرهنگ قوی دارند، این با استخدام و انتخاب متقاضیانی که باورهای سازمان را به اشتراک می گذارند و در آن فرهنگ پیشرفت می کنند، شروع می شود. همچنین در طراحی و ساخت هویت سازمانی ، برنامه های جهت گیری، آموزش و مدیریت عملکرد را توسعه خواهند داد که ارزش های اصلی سازمان را ترسیم و تقویت می کند و تضمین می نماید که پاداش های مناسب دریافت می کند.

فرهنگ یک سازمان روش مناسب رفتار در سازمان را تعریف می کند. این فرهنگ متشکل از باورها و ارزش‌های مشترک است که توسط رهبران ایجاد شده و سپس از طریق روش‌های مختلف ارتباط برقرار و تقویت می‌شود و در نهایت ادراک، رفتار و درک کارکنان را شکل می‌دهد.

طراحی و ساخت هویت سازمانی ، زمینه را برای هر کاری که یک شرکت انجام می دهد تعیین می کند. از آنجایی که صنایع و موقعیت ها به طور قابل توجهی متفاوت هستند، یک الگوی فرهنگی یکسان برای همه وجود ندارد که نیازهای همه سازمان ها را برآورده کند. اما باید گفت که فرهنگ قوی یک وجه مشترک در میان موفق ترین شرکت ها است. همه در مورد اولویت های فرهنگی اجماع دارند و این ارزش ها نه بر افراد بلکه بر سازمان و اهداف آن متمرکز است.

مشاوره رایگان دریافت کنید

مسیر بازاریابی بهتر را آغاز کنید. برای ملاقات با یکی از کارشناسان محلی سئو و طراحی ، با شرکت فوروب تماس بگیرید.

فوروب / phorweb

امتیاز 5 از 30 مشتری

شرکت طراحی سایت و سئو