اهمیت MUM برای گوگل

اهممیت MUM برای گوگل | اهمیت مدل یکپارچه چندوجهی (مام) برای گوگل

در اینجا اخبار و به‌روزرسانی‌های روزانه صنعت سئو در مورد بهینه‌سازی موتورهای جستجو از منابع پیشرو در اخبار سئو Google آورده شده است. شامل به‌روزرسانی‌های مهم سئو، داستان‌ها و روندهایی است که امروز اتفاق می‌افتد.

که در اینجا به معرفی و توضیح آن ها می پردازیم.

از نظر Google MUM سئوکاران چه انتظاراتی در سر می توانند داشته باشند؟

با ما خواهید آموخت که مام چه معنایی در سئو می تواند داشته باشد.

MUM مخفف Multitask Unified Model است و امروزه یک فناوری بسیار جدید برای جستجوی گوگل می باشد

نحوه کارکرد MUM به این شکل است که با هوش مصنوعی و درک و پردازشی قدرتمند و قوی کار می کند و قابلیت این را دارد که به سوالات جستجوی پیچیده با داده های چندوجهی پاسخ می دهد.

این قابلیت جدید چند زبانه می باشد  و می تواند اطلاعات را از فرمت های رسانه های مختلف برای پاسخ به سوالات پردازش کند. همچنین توانایی درک متن، تصاویر، ویدئو و فایل های صوتی را نیز دارا می باشد.

اهمیت MUM برای گوگل:

از آنجایی که پایگاه های اطلاعاتی معنایی جایگاه خاص و ویژه ای برای گوگل دارد و بسیار حائز اهمیت می باشد. گوگل از MUM برای گسترش بیشتر پایگاه‌های اطلاعاتی معنایی نظیر نمودار دانش و نزدیک‌تر شدن به هدف پایگاه‌داده دانش کامل استفاده می‌کند.

گوگل قصد دارد با استفاده از MUM جستجوی بین المللی را بهتر و آسان تر کند تا از این طریق بتواند همه شاخص‌ها و نمونه‌های جستجو در سراسر جهان را به سطح کیفی مشابهی برساند. و همچنان تضمینی برای بالا رفتن سطح تجربه کاربر در هر کشور و هر زبان روی کره زمین را می کند.

و هیجان انگیزترین بخشی که برای یک سئوکار می تواند داشته باشد بحث پیشرفت سیوکار با استفاده از MUM می باشد. MUM می‌خواهد به تمام قالب‌های رسانه برای جمع‌آوری اطلاعات (داده کاوی) ، درک آن و پردازش آن در نتایج جستجو به گونه‌ای باشد که هدف جستجو به طور بهینه ارائه شود.

Google MUM و E-A-T

یکی از چالش های اصلی گوگل علاوه بر داده کاوی، اعتبار اطلاعات می باشد. شما در هر جستجویی که می کنید، در نتایج به دست آمده به صورت مستقیم رابطه برقرار می کند و امکان دریافت اطلاعات در مورد منبع از طریق کادر “درباره این نتیجه” وجود دارد.

اطلاعاتی را در اختیارمان قرار می دهد که شامل یک سری توضیحات درباره ناشر از منابع قابل اعتماد مانند ویکی‌پدیا یا وب‌سایت ناشر می باشد. و همچنین اطلاعاتی در زمینه ایمن بودن اتصال به وب‌سایت را در اختیار ما قرار می دهد. همچنین می توانید دریابید که ناشر دررابطه با خود چه مطالبی درج کرده  و حتی مطالبی که دیگران درمورد ناشر و یا موضوعات دیگر درج کرده اند، بنگرید. و مطلع شوید.

MUM در اینجا مورد استفاده قرار می گیرد اما اینکه تا چه حد از MUM استفاده می شود کاملاً مشخص نیست. اما با این حال کاملا این اطمینان را می دهد که اعتبار و اعتماد نهاد یا منبع آن در رتبه بندی منحصر به فرد می باشد. در مقاله 14 روشی که Google ممکن است E-A-T را ارزیابی کند توضیح داده شده است.

به گفته google MUM، سئو باید تغییر کند

امروزه همچنان در ذهن بسیاری از کاربران و حرفه ای ها در این زمینه سوالی خواهد ماند که گوگل به عنوان تامین کننده ترافیک در آینده چه نقشی بر سر دارد تا ایفا کند و اینکه سئو ها تا چه حد بر رتبه بندی سایت ها تاثیرگذار خواهد بود.

در سئوی فنی اطمینان از خزیدن و نمایه سازی محتوای مرتبط با جستجو باقی می ماند و برای آن بسیار اهمیت دارد. درحالی که فناوری آن را مرتبط نمی کند و برای آن کم اهمیت می باشد و تخصصی ایجاد نمی کند.

این فناوری با چند اهرم کوچک در رتبه بندی مداخله می کند اما تضمینی برای بودن در موقعیت برتر نمی باشد. این روز ها وظایف فنی امثال داده های ساخت یافته روز به روز منسوخ و منسوخ تر می شوند زیرا که این روزها گوگل برای درک به اطلاعات ساختاری کمتر و کمتری نیاز دارد. و  آن را از طریق پردازش زبان طبیعی به عمل می آورد.

از عوامل تاثیرگذار، محتوا و پیوندها می باشند.از دیگر مزیت های MUM دسترسی آن می باشد که به بسیاری از اطلاعات دسترسی کامل را دارد. 

مرجع

متن سربرگ خود را وارد کنید

مشاوره رایگان دریافت کنید

مسیر بازاریابی بهتر را آغاز کنید. برای ملاقات با یکی از کارشناسان محلی سئو و طراحی ، با شرکت کاراوب تماس بگیرید.

کاراوب / Karaweb

امتیاز 5 از 30 مشتری

شرکت طراحی سایت و سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.