شاید اخیراً متوجه شده باشید که اسکرول وب سایت بسیار طولانی شده است و این تصادفی نیست.

به طور کلی ، طراحی وب سالهاست که در این راستا هدایت می شود ، و محبوبیت اخیر اسکرول طولانی نتیجه مشکلات فعلی عملکرد و تجربه کاربر است. ما در حال حاضر به طور روزانه از طریق پلت فرم‌های  رسانه های اجتماعی خود از اسکرول کردن استفاده می کنیم ، خواه در تصاویر  اینستاگرام اسکرول کنیم یا  در میان پست ها در Facebook ، Twitter یا LinkedIn اسکرول میکنیم.

در ابتدا ، به دلیل اینکه کاربران قبل از تلفن همراه عادت به خواندن رسانه هایی مانند روزنامه داشتند ، جایی که توجه همیشه به نیمه اول صفحه اول بود ،و این بسیار ناخوشایند بود. با افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه ، این رویه تغییر کرد. با افزایش سرعت اینترنت و استفاده از اینترنت   G5  باید متوجه شویم که اسکرول کردن چقدر متناسب با شبکه‌های اجتماعی خواهد بود.

گفتن یک داستان به کاربر

سایت های اسکرول طولانی یک تجربه گام به گام خطی را ایجاد می کنند که داستانی را برای کاربر تعریف می کند. الگوی ویژگی های جدید و آشنا ریتمی را ایجاد می کند که کاربر را نسبت به “آنچه در آینده رخ خواهد داد” هیجان زده می کند.

اگر این امر درست انجام شود ، این می تواند یک تجربه فریبنده باشد ، جایی که کاربر کاملاً با محتوا درگیر شده و سایت را ترک نمی کند. این همچنین صاحبان وب سایت را تشویق می کند تا از نظر محتوایی بازی خود را ادامه دهند.

تهیه مطالب با کیفیت برای مخاطبان خود

اسکرول طولانی

ایده آل برای دستگاه های تلفن همراه

از آنجا که امروزه تعداد زیادی از کاربران با دستگاههای تلفن همراه خود با وب سایتها ارتباط برقرار می کنند ، اسکرول طولانی باعث ناوبری بصری و سرگرم کننده می شود. این روش همچنین به کاربر احساس کنترل و راحتی می بخشد ، زیرا آنها می توانند در اطلاعات مربوطه باقی بمانند یا اگر اطلاعات برای آنها جالب نیستند ، با سرعت و رضایت خود به اسکرول ادامه دهند.

اسکرول باعث افزایش تمرکز کاربر بر روی موضوع میشود و به جای کلیک کردن بر آن که خود این باعث تاخیر وماندگاری در صفحه میشود. اگر بارگیری صفحه خیلی طولانی شود ، خطر خروج کاربر نسبتاً زیاد است. این  در مورد وب سایت هایی که اسکرول طولانی دارند بسیار بعید است.

همانطور که در بالا ذکر شد ، اسکرول طولانی مزایایی دارد که یک وب سایت کوتاهتر و چند صفحه ای از آن بهره مند نیست. با ارائه داستان های تعاملی ، هنگام ارائه محتوای جذاب ، میزان جستجوی کاربر به طرز چشمگیری کاهش می یابد. این ، به نوبه خود ، منجر به غوطه وری بالا در نام تجاری ، تجارت یا خدمات شما می شود.

مزایای اسکرول طولانی

1. داستان سرایی برای کاربر

2.دادن احساس کنترل و راحتی

3.درگیر نگه داشتن کاربر

4.ایده‌ال برای موبایل

5.باونس ریت پایین

چالش اسکرول طولانی

در حالی که این بخشی از طراحی وب حال و آینده است ، عملکرد اسکرول طولانی همراه با چالش هایی نیز است. برای مبتدیان ، ایجاد محتوا به منظور جلب و حفظ علاقه کاربر می تواند دشوار باشد. انتخاب اشتباه  مطالب می تواند باعث خسته شدن و از دست دادن علاقه مخاطبان شود و سایت را با نرخ پرش بالا ترک کند.

علاوه بر این ، اگر محتوای صحیح و حرفه ای ایجاد نشود ، درصد محتوای بالاتر نیز می تواند باعث کند شدن بارگذاری سایت شود. سرعت کم سایت منجر به تجربه کاربری ضعیف می شود ، بنابراین کاربر را از این کار بی نیاز می کند. کاربران شما انتظار دارند که صفحات وب شما سریع بارگیری شود و اگر این کار را انجام ندهند ، دیگر چسبیده نخواهند بود.

یکی از مهمترین موانع ایجاد وب سایتهای تک صفحه ، رتبه بندی کلمات کلیدی است. سئو به شدت به کلمات کلیدی متکی است و هر صفحه وب سایت می تواند بیشتر اوقات ، فقط برای یک عبارت بهینه شود. وب سایت های تک صفحه ای حول یک موضوع یا موضوع اصلی طراحی شده اند ، بنابراین چنین وب سایت های تک صفحه ای فقط می توانند یک عبارت را هدف قرار دهند.

راه حل

در وب تئوری ، ما از پیشرفت فناوری به نفع خود استفاده می کنیم. در حالی که اسکرول طولانی در حال افزایش است و چالش های خود را دارد ، ما راه هایی برای کار در اطراف آن پیدا می کنیم. ما دریافته ایم که بهترین روش برای اسکرول طولانی برای صفحات فرود است.

بعلاوه ، به عنوان کارشناسان سئو ، تصدیق می کنیم که اسکرول طولانی را نمی توان برای همه وب سایت ها و برای همه مشاغل اجرا کرد. بنابراین ما با تمرین متوسط ​​اسکرول طولانی با اضافه کردن تصاویر و عناصر طراحی تعاملی با حفظ محتوای مربوطه در هر صفحه برای حفظ رتبه بالای صفحه خود ، تعادلی در این امر پیدا کرده ایم.

نتیجه

اسکرول طولانی می تواند یک تجربه مرور کاملاً همه جانبه ایجاد کند. اگر کاربران UI را دوست دارند و آن را بصری می دانند ، در واقع طولانی بودن اسکرول برای آنها مهم نخواهد بود.

اگرچه این مورد چالش های خود را دارد ، اما شیوه های اسکرول طولانی در حال حاضر قسمت عمده ای از طراحی وب اخیر است و اگر به درستی استفاده شود ، فواید بی شماری دارد. این از اغلب مواردی است که یک شرکت درخواست می کند وب سایت خود را دوباره طراحی کند و برخی از صفحات را طولانی تر کند!

برای ایجاد وب سایت جدید و امروزی  با کاراوب تماس بگیرید.

انتشار دهید

آخرین مطالب

اهمیت MUM مام برای گوگل

اهمیت MUM برای گوگل اهممیت MUM برای گوگل | اهمیت مدل یکپارچه چندوجهی (مام) برای گوگل در اینجا اخبار و به‌روزرسانی‌های روزانه صنعت سئو در

گوگل پنالتی

مجازات گوگل( گوگل پنالتی) چیست؟

اگر بازدید وب سایت شما ناگهان کاهش یابد و شاهد کاهش رتبه بندی مربوطه باشید ، احتمال اینکه مجازات گوگل (گوگل پنالتی)را دریافت کرده‌اید بسیار

فریم‌ورک

فریم ‌ورک (framework) چیست؟

به طور کلی ، فریم ورک (Framework) یک ساختار واقعی یا مفهومی است که در نظر گرفته شده است تا به عنوان پشتیبان یا راهنمای

رپورتاژ خبری

رپورتاژ خبری چیست؟

ممکن است متوجه شده باشید که مارک های جدید در ایران در حال ظهور و افزایش هستند و شناخت بیشتر از هر برند جدید مساوی

وب سایت داینامیک

وب سایت داینامیک چیست؟

یک وب سایت یا یک صفحه وب منفرد می تواند ایستا یا داینامیک باشد. یک وب سایت ثابت یا یک صفحه وب ثابت شامل اطلاعاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.