با طراحی وبسایت ریسپانسیو، وب سایت شما (و صفحات آن) می تواند بهترین تجربه را به کاربران ارائه دهد و خود را با دسک تاپ ، لپ تاپ ، تبلت یا گوشی هوشمند خود ، تطبیق دهد. برای این اتفاق ، وب سایت شما به طراحی ریسپانسیو نیاز دارد.

طراحی وب ریسپانسیو چیست؟

طراحی وب ریسپانسیو یک رویکرد طراحی وب را توصیف می کند که به وب سایت ها و صفحات اجازه می دهد تا با تطبیق خودکار با صفحه ، اعم از دسک تاپ ، لپ تاپ ، تبلت یا تلفن هوشمند ، در همه دستگاه ها و اندازه صفحه نمایش به بهترین شکل نمایش داده شود.

طراحی وب ریسپانسیو چگونه کار می کند؟

طراحی وبسایت ریسپانسیو از طریق Cascading Style Sheets (CSS) ، با استفاده از تنظیمات مختلف برای ارائه ویژگی های سبک مختلف بسته به اندازه صفحه ، جهت ، وضوح ، قابلیت رنگ و سایر ویژگی های دستگاه کاربر ، کار می کند. چند نمونه از ویژگی های CSS مربوط به طراحی وبسایت ریسپانسیو شامل نمایش درگاه و پرس و جوهای رسانه است.

آیا وب سایت من ریسپانسیو است؟

به سرعت می توانید ببینید که آیا یک وب سایت در مرورگر وب شما ریسپانسیو است یا نه .

طراحی وب ریسپانسیو

گوگل کروم را باز کنید

به وب سایت مورد نظر بروید

Ctrl + Shift + I را فشار دهید تا Chrome DevTools باز شود

برای تغییر وضعیت نوار ابزار دستگاه ، Ctrl + Shift + M را فشار دهید

صفحه خود را از نظر موبایل ، رایانه لوحی یا دسک تاپ مشاهده کنید

همچنین می توانید از یک ابزار رایگان مانند Google’s Mobile-Friendly Test استفاده کنید تا ببینید آیا صفحات وب سایت مورد نظر برای تلفن همراه مناسب است. در حالی که می توانید با سایر رویکردهای طراحی ، مانند طراحی تطبیقی ​​، به دوستی موبایل برسید ، طراحی وبسایت ریسپانسیو به دلیل مزایای آن ، متداول ترین است.

چرا طراحی وب ریسپانسیو برای طراحان وب و صاحبان مشاغل مهم است

طراحی وب ریسپانسیو ، طراحان وب ، طراحان رابط کاربری و توسعه دهندگان وب را از کار شبانه روزی برای ایجاد وب سایت برای هر یک از دستگاه های مختلف راحت می کند. همچنین زندگی صاحبان مشاغل ، بازاریابان و تبلیغ کنندگان را آسان می کند.

در اینجا چند مزیت وجود طراحی وب سایت ریسپانسیو را بیان میکنیم:

یک سایت برای همه دستگاها

چه از طریق iMac 27 اینچی با اتصال بی سیم و چه از روی صفحه تلفن Android شما مشاهده شود ، وب سایت برای لذت مشاهده بهینه کاربر پیکربندی می شود.

طراحی بهینه برای دستگاه

با رویکرد طراحی وبسایت ریسپانسیو ، تمام تصاویر ، فونت ها و سایر عناصر HTML به طور مناسب مقیاس بندی می شوند بدون توجه به سایز صفحه نمایش کاربر.

بدون نیاز به هدایت مجدد

سایر گزینه ها برای طراحی برای چندین دستگاه نیاز به استفاده از هدایت برای ارسال کاربر به نسخه مناسب یک صفحه وب دارد. بدون نیاز به تغییر مسیر ، کاربر می تواند در اسرع وقت به محتوایی که می خواهد دسترسی پیدا کند را  مشاهده کند.

طراحی وبسایت ریسپانسیو از نظر قیمت نیز به صرفه است. همچنین مدیریت آن برای شما آسان تر است زیرا یک سایت در مقابل دو سایت است. لازم نیست دو بار تغییر ایجاد کنید. در عوض ، می توانید روی  یک وب سایت کار کرده و آن را به روز کنید.

نمونه هایی از طراحی وب ریسپانسیو

برای دیدن چگونگی عملکرد طراحی وب ریسپانسیو ، از طریق تلفن هوشمند خود به اینترنت دسترسی پیدا کرده و برخی از سایت های ذکر شده در mediaqueri.es – به عنوان گالری آنلاین که دارای طراحی وب ریسپانسیو است را بازدید کنید.

اکنون همان سایت های را  با دستگاه دیگری که دارای اینترنت است مانند لپ تاپ یا iPad خود نگاه کنید. همچنین می توانید از DevTools در Chrome استفاده کنید.

توجه کنید که چگونه صفحات طرحهای خود را متناسب با دستگاهی که در آن هستید تغییر می دهند؟

این همان طراحی وبسایت ریسپانسیو است.

انتشار دهید

آخرین مطالب

اهمیت MUM مام برای گوگل

اهمیت MUM برای گوگل اهممیت MUM برای گوگل | اهمیت مدل یکپارچه چندوجهی (مام) برای گوگل در اینجا اخبار و به‌روزرسانی‌های روزانه صنعت سئو در

گوگل پنالتی

مجازات گوگل( گوگل پنالتی) چیست؟

اگر بازدید وب سایت شما ناگهان کاهش یابد و شاهد کاهش رتبه بندی مربوطه باشید ، احتمال اینکه مجازات گوگل (گوگل پنالتی)را دریافت کرده‌اید بسیار

فریم‌ورک

فریم ‌ورک (framework) چیست؟

به طور کلی ، فریم ورک (Framework) یک ساختار واقعی یا مفهومی است که در نظر گرفته شده است تا به عنوان پشتیبان یا راهنمای

رپورتاژ خبری

رپورتاژ خبری چیست؟

ممکن است متوجه شده باشید که مارک های جدید در ایران در حال ظهور و افزایش هستند و شناخت بیشتر از هر برند جدید مساوی

وب سایت داینامیک

وب سایت داینامیک چیست؟

یک وب سایت یا یک صفحه وب منفرد می تواند ایستا یا داینامیک باشد. یک وب سایت ثابت یا یک صفحه وب ثابت شامل اطلاعاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.