هنگامی که یک IP آدرس را در سیستم خود فراخوانی میکند ، این یعنی سعی می کنید با یک رایانه دیگر در اینترنت تماس بگیرید اما وقتی با آدرس IP 127.0.0.1 ارتباط برقرار میکنید ، یعنی اینکه با لوکال هاست در ارتباط هستید.

هنگام برقراری ارتباط با لوکال هاست این یعنی اینکه کامپیوتر شما با خودش حرف میزند. رایانه شما همیشه لوکال هاست را به طور مستقیم شناسایی نمی کند. در شبکه شخصی شما لوکال هاست  یک آدرس IP جداگانه مانند 192.168.0.1 دارد (برای اکثر موارد) که با روشی که در اینترنت استفاده می کنید متفاوت است.

این IP معمولاً توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) به صورت پویا اختصاص می یابد. لوکال هاست  را می توان به عنوان سروری که از رایانه شخصی شما استفاده می شود ، مشاهده کرد.

این اصطلاح معمولاً در زمینه شبکه ها به کار می رود. لوکال هاست  فقط نام سرور مجازی نیست بلکه نام دامنه آن نیز می باشد. درست مانند .example ، .test ، یا .invalid ،. ، .لوکال هاست  دامنه سطح بالایی است که برای اهداف مستند سازی و آزمایش محفوظ است.

در حین دستیابی به دامنه ، یک حلقه برگشت ایجاد می شود. اگر به مرورگر “http: // localhost ” دسترسی پیدا کنید ، درخواست از طریق روتر به اینترنت منتقل نمی شود.

در عوض در سیستم خود شما باقی خواهد ماند. لوکال هاست  دارای آدرس IP 127.0.0.1 است. این به سرور خود شما برمی گردد.

لوکال هاست

حلقه برگشتی چگونه کار میکند؟

برای برقراری ارتباط با یکدیگر در یک آدرس IP از شبکه استفاده می شود. شرکت کنندگان در این شبکه آدرس منحصر به فرد خود را دارند.

با استفاده از بسته های داده TCP / IP می توانید به مقصد صحیحی برسید. پروتکل کنترل انتقال (TCP) و پروتکل اینترنت (IP) برخی از فیچرهای اصلی اینترنت هستند. TCP / IP همچنین در خارج از اینترنت در شبکه های محلی استفاده می شود.

پروتکل اینترنت وظیفه دارد که در هنگام انتقال ، آدرس IP و زیر مجموعه شبکه را  را به آدرس مشترکین در یک شبکه منتقل کند.

تخصیص آدرس های IP عمومی توسط یک سازمان بین المللی تنظیم می شود که شرکت اینترنتی برای نام ها و شماره های اختصاصی (ICANN) است.

ICANN همچنین مسئولیت اختصاص نام دامنه به نام دامنه سیستم  (DNS) را بر عهده دارد. اما محدوده آدرس خاص برای اهداف خاص ، مانند محدوده از 127.0.0.0 تا 127.255.255.255 محفوظ است. اطلاعی در مورد چرایی انتخاب این محدوده در دست نیست.

آدرس های IP در اینترنت به کلاس های مختلفی تقسیم می شوند. کلاس A کلاس اول با 0.0.0.0 (آدرس رزرو شده) شروع و با 127.255.255.255 پایان مییابد. 127 آخرین بلوک شبکه کلاس A است. موقعیت مهم آن می تواند دلیل انتخاب آن باشد.

Localnet در این محدوده آدرس می تواند راه اندازی شود. نکته ویژه در مورد این دامنه این است که آدرس های IP به طور معمول در آن اختصاص نمی یابد ،. همچنین توسط ICANN محفوظ است.

اگر یک آدرس IP یا نام دامنه مربوطه را در مرورگر خود وارد کنید ، روتر درخواست شما را به اینترنت منتقل می کند که شما را در سرور تصحیح می کند.

این بدان معنی است که اگر 172.217.0.0 را وارد کنید ، به صفحه اصلی Google خواهید رسید اما وضعیت با 127.0.0.1 متفاوت است.

درخواست های این آدرس به اینترنت ارسال نمی شود. TCP / IP از اولین بلوک (127) تشخیص می دهد که نمی خواهید به اینترنت دسترسی پیدا کنید ، و خود را فراخوانی میکنید.

این امر باعث می شود تا حلقه برگشتی ایجاد شود.

به دلیل ایجاد سیستم loopback است که لینک برگشتی به رایانه شخصی شما وصل می شود. از طریق سیستم عامل این یک رابط مجازی است که ایجاد می شود.

رابط کاربری lo یا lo0 نام دارد و همچنین می تواند با استفاده از دستور ifconfig در سیستم های یونیکس نمایش داده شود. دستور مشابهی برای ویندوز ipconfig است.

لوکال هاست برای چه مواردی استفاده می شود؟

توسعه دهندگان از لوکال هاست برای آزمایش برنامه ها وطراحی   وب سایت استفاده می کنند.

سرپرستان شبکه از loopback برای آزمایش اتصالات شبکه استفاده می کنند. یکی دیگر از کاربردهای لوکال هاست  ، فایل میزبان هاست که در آن می توانید از loopback برای مسدود کردن وب سایتهای مخرب استفاده کنید.

برای اهداف آزمایش

سرورهای وب به طور عمده از لوکال هاست برای برنامه های برنامه نویسی که نیاز به برقراری ارتباط از طریق اینترنت دارند استفاده می کنند. در حین توسعه ، مهم است که بدانید آیا این برنامه هنگامی که دسترسی به اینترنت داشته باشد ، در واقع توسعه یافته است یا خیر. توابع دیگر لوکال هاست  فقط در صورت دست یافتن فایل های مورد نیاز در اینترنت امکان پذیر است. همانطور که می بینیم بین باز کردن یک سند HTML در رایانه شخصی یا بارگذاری آن روی سرور و دسترسی به آن تفاوت وجود دارد. انتشار یک محصول بدون آزمایش معنی ندارد. بنابراین loopback توسط توسعه دهندگان برای آزمایش آنها استفاده می شود.

اگر می خواهید سرور شخصی خود را بر روی رایانه شخصی خود تنظیم کنید تا آن را از طریق لوکال هاست  انجام دهید ، نرم افزارهای مناسب لازم است. از نرم افزارهایی مانند XAMPP که بصورت اختصاصی برای استفاده به عنوان لوکال هاست طراحی شده اند ، استفاده می شود.

برای مسدود کردن وب سایت‌ها

لوکال هاست  همچنین می تواند فایلهای  هاست را مسدود کند. این پرونده دارای پیشوند Domain Name System)DNS) است. این IP آدرس های را می توان به دامنه های مربوطه اختصاص داد. هنگام وارد کردن آدرس وب سایت در مرورگر ، نام دامنه به یک آدرس IP ترجمه می شود. قبلاً این پرونده میزبان بود ، اما امروزه معمولاً از DNS جهانی استفاده می شود اما فایل هاست هنوز در اکثر سیستم عامل ها موجود است. در ویندوز ، پرونده هاست تحت \ system32 \ درایورها و غیره \ یافت می شود ، جایی که مانند macOS و سایر سیستم های یونیکس ، در زیر شاخه / etc / host ها یافت می شود.

اگر تغییری در پرونده انجام نشده باشد ، احتمالاً این دو مدخل باقی مانده است:

لوکال هاست

تفکیک نام برای نام لوکال هاست لازم نیست از طریق اینترنت انجام شود. لوکال هاست  همچنین می تواند از فایل هاست برای مسدود کردن برخی وب سایت ها استفاده کند. برای این کار ، وب سایت مسدود شده باید در لیست وارد شده و آدرس IP 127.0.0.1 به دامنه اختصاص یابد. اگر شما یا یک اسکریپت مخرب سعی در فراخوانی دامنه قفل شده دارید ، ابتدا مرورگر فایل هاست را بررسی می کند و ورودی شما را در آنجا پیدا می کند. از نام دامنه 0.0.0.0 نیز می توان استفاده کرد.

سپس مرورگر سعی می کند با 127.0.0.1 به وب سایت مربوطه روی سرور دسترسی پیدا کند. با این وجود بعید است مرورگر بتواند آن را پیدا کند ، زیرا پرونده درخواستی در آنجا نخواهد بود. با این حال ، اگر سرور  شخصی شما تنظیم شده باشد ، ممکن است مرورگر home.html را پیدا کند ، که فقط پرونده شماست. اگر سرور تست خود را تنظیم نکرده اید ، به جای وب سایت درخواستی ، یک پیام خطا ظاهر می شود. درج آگهی در سراسر سیستم با استفاده از این فناوری قابل خاموش شدن است. برای جلوگیری از ورود به صورت دستی ، می توانید فایل‌های هاست به پایان رسیده و گسترش یافته در اینترنت پیدا کنید.

منبع

انتشار دهید

آخرین مطالب

اهمیت MUM مام برای گوگل

اهمیت MUM برای گوگل اهممیت MUM برای گوگل | اهمیت مدل یکپارچه چندوجهی (مام) برای گوگل در اینجا اخبار و به‌روزرسانی‌های روزانه صنعت سئو در

گوگل پنالتی

مجازات گوگل( گوگل پنالتی) چیست؟

اگر بازدید وب سایت شما ناگهان کاهش یابد و شاهد کاهش رتبه بندی مربوطه باشید ، احتمال اینکه مجازات گوگل (گوگل پنالتی)را دریافت کرده‌اید بسیار

فریم‌ورک

فریم ‌ورک (framework) چیست؟

به طور کلی ، فریم ورک (Framework) یک ساختار واقعی یا مفهومی است که در نظر گرفته شده است تا به عنوان پشتیبان یا راهنمای

رپورتاژ خبری

رپورتاژ خبری چیست؟

ممکن است متوجه شده باشید که مارک های جدید در ایران در حال ظهور و افزایش هستند و شناخت بیشتر از هر برند جدید مساوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.