یک وب سایت یا یک صفحه وب منفرد می تواند ایستا یا داینامیک باشد. یک وب سایت ثابت یا یک صفحه وب ثابت شامل اطلاعاتی است که به طور خودکار تغییر نمی کند. برای هر بیننده سایت ثابت باقی می ماند. یک وب سایت داینامیک یا یک صفحه وب داینامیک حاوی اطلاعاتی است که بسته به بیننده ، زمان روز ، منطقه زمانی ، زبان بومی بیننده و سایر عوامل تغییر می کند. به عنوان مثال ، صفحه اصلی Computer Hope یک صفحه وب داینامیک است که به طور خودکار روزانه تغییر می کند و به بازدید کنندگان محتوای جدید می دهد. با این حال ، این صفحه ای که اکنون می خوانید یک صفحه ثابت است که تا زمان بروزرسانی ثابت باقی می ماند.

یک وب سایت داینامیک می تواند شامل اسکریپت نویسی سمت کاربر یا اسکریپت نویسی سمت سرور باشد تا محتوای در حال تغییر یا ترکیبی از هر دو نوع برنامه نویسی را ایجاد کند. این سایتها همچنین شامل برنامه نویسی HTML برای ساختار اصلی هستند. برنامه نویسی سمت کاربر یا سمت سرور از سایت مراقبت می کند.

با اسکریپت نویسی HTML سمت کاربری ، این صفحه می تواند از JavaScript یا زبان اسکریپت نویسی دیگری استفاده کند تا داده های صفحه را به صورت داینامیک تغییر دهد.

با اسکریپت نویسی سمت سرور ، اسکریپت ها در سرور میزبان صفحه اجرا می شوند. روند چگونگی ساخت صفحه توسط پارامترهای تعریف شده در اسکریپت نویسی سمت سرور تعیین می شود.

چرا شما یک صفحه داینامیک را به جای یک صفحه ثابت انتخاب می کنید؟

موارد زیر برخی از دلایلی است که شرکت ممکن است تصمیم بگیرد یک صفحه ثابت نسبت به یک سایت یا صفحه داینامیک داشته باشد.

نیاز به دسترسی به یک پایگاه داده یا پرونده خارجی دارید

صفحه ای که برای دریافت اطلاعات نیاز به دسترسی به پایگاه داده یا پرونده خارجی دارد ، باید داینامیک باشد. به عنوان مثال ، هنگامی که از Google بازدید می کنید و جستجو می کنید ، Google جستجوی جستجوی شما را به صدها رایانه می فرستد و تمام اطلاعات آن رایانه ها را در صفحه نتایج جستجو ترکیب می کند.

اطلاعات مرتباً به روز می شوند

وب سایت هایی که دارای اطلاعاتی هستند که مرتباً به روز می شوند ، داینامیک هستند تا دسترسی به اطلاعات آنلاین را آسان و سریع کنند. به عنوان مثال ، یک سایت خبری ممکن است گزارشگران مختلفی داشته باشد که می توانند داستان ها را ارسال کنند. با استفاده از اسکریپت ها ، شرکت می تواند صفحه اصلی را به صورت خودکار به روز کند تا حاوی آن داستان ها باشد بدون اینکه به کسی برای ویرایش یک صفحه HTML ثابت در هر بار اضافه شدن داستان و صفحه جدید اعتماد کند.

سایت های داینامیک سهولت را برای همه آسان می کنند

سایت های وردپرسی و سایر راه حل های CMS داشتن وب سایت را برای همه آسان می کند بدون اینکه اطلاعات زیادی در مورد HTML یا برنامه نویسی داشته باشد. پس از ایجاد ، کاربر (ها) می توانند صفحات را با استفاده از ویرایشگر آنلاین ایجاد کرده و با استفاده از CMS آنها را بصورت آنلاین ارسال کنند. در مقابل ، یک وب سایت ثابت نیاز دارد که کاربر صفحه را در یک ویرایشگر HTML ایجاد کند و آن را با استفاده از FTP بارگذاری کند.

چرا شما یک صفحه ایستا را به جای یک صفحه داینامیک انتخاب می کنید؟

موارد زیر برخی از دلایلی است که شرکت ممکن است تصمیم بگیرد یک صفحه ثابت نسبت به یک سایت یا صفحه داینامیک داشته باشد.

 

سرعت

یک صفحه HTML ثابت همیشه سریعتر از یک صفحه داینامیک ایجاد شده در سمت سرور بارگیری می شود زیرا به منبع خارجی احتیاج ندارد. سایت های داینامیکی سمت سرور حداقل به یک درخواست از پایگاه داده یا پرونده دیگری نیاز دارند که باعث افزایش زمان بارگیری می شود.

توجه داشته باشید

اکثر  CMS اجازه ایجاد صفحات به صورت داینامیک را می دهند و سپس هنگام انتشار ، یک صفحه ثابت ایجاد می کنند تا به بارگیری سریعتر آن کمک کند

قابل حمل بودن

یک صفحه HTML ثابت به یک منبع خارجی احتیاج ندارد ، مانند یک پایگاه داده ، که اجازه می دهد صفحه در هر مکان کار کند. به عنوان مثال ، می توان این صفحه را به صورت آفلاین مشاهده و در چندین سرور در سراسر جهان با استفاده از CDN ذخیره کرد.

نیازهای سرور پایین تر

با عدم نیاز به پایگاه داده یا اسکریپت سمت سرور برای بارگذاری صفحه ، یک صفحه HTML ثابت به منابع سیستم بسیار کمتری نیاز دارد. نیاز کمتری از سرور به شما این امکان را می دهد تا به بازدیدکنندگان بیشتری خدمات ارائه دهد و عملکرد بسیار سریعتری نسبت به سرورهایی دارد که صفحات وب داینامیک را ارائه می دهد.

منبع

انتشار دهید

آخرین مطالب

اهمیت MUM مام برای گوگل

اهمیت MUM برای گوگل اهممیت MUM برای گوگل | اهمیت مدل یکپارچه چندوجهی (مام) برای گوگل در اینجا اخبار و به‌روزرسانی‌های روزانه صنعت سئو در

گوگل پنالتی

مجازات گوگل( گوگل پنالتی) چیست؟

اگر بازدید وب سایت شما ناگهان کاهش یابد و شاهد کاهش رتبه بندی مربوطه باشید ، احتمال اینکه مجازات گوگل (گوگل پنالتی)را دریافت کرده‌اید بسیار

فریم‌ورک

فریم ‌ورک (framework) چیست؟

به طور کلی ، فریم ورک (Framework) یک ساختار واقعی یا مفهومی است که در نظر گرفته شده است تا به عنوان پشتیبان یا راهنمای

رپورتاژ خبری

رپورتاژ خبری چیست؟

ممکن است متوجه شده باشید که مارک های جدید در ایران در حال ظهور و افزایش هستند و شناخت بیشتر از هر برند جدید مساوی

وب سایت داینامیک

وب سایت داینامیک چیست؟

یک وب سایت یا یک صفحه وب منفرد می تواند ایستا یا داینامیک باشد. یک وب سایت ثابت یا یک صفحه وب ثابت شامل اطلاعاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.